Caner Erden

Caner Erden

Endüstri Mühendisi, Araştırma Görevlisi

Akademik hayatta nasıl düzenli olunur

Akademik çalışma yapabilmenin gereği sık sık çeşitli çalışmalar ile ilgili notlar almam ve yazılar yazmam gerekiyor. (en azından akademik üretkenlik bakımından). Akademik hayata yeni olmam nedeniyle bu işin gereklililklerini günümüz teknolojilerini de etkin ve etkili kullanarak nasıl sürdürülebilir bir düzen kurmam gerektiği üzerine sürekli kafa yorar ve araştırma yaparım. Araştırmalarım sonucu akademik hayatı ve yayın yapabilmeyi kolaylaştırıcı,… Continue reading

Endüstri Mühendisliği Bölümü

Endüstri Mühendisi Kimdir? Endüstri Mühendisi Kimdir: Endüstri mühendisliği daha iyi işler yapmak için çalışmalar yapan bir mühendislik dalıdır. Endüstri mühendisleri girdi maliyetlerini düşürerek ve verimliliği artırarak üretiler hizmet ya da ürünün daha kaliteli olmasını sağlar. Bu işleri yaparken de işçi sağlığı ve güvenliğine, çevre ve doğanın korunması ve devletine bağlılığa da dikkat eder. Endüstri Mühendisleri Enstitüsü’nün… Continue reading

Gordun mu 24 oldum

Halbuki daha neyin ne oldugunu anlamamistim. Hemen de 24 oldum. Ceyrek asiri devircez nerdeyse, fatihin babasina emir buyurdugu yastayim. Hala bise yok. Fethedilmis bir yer, ogrenilmis, benimsenmis kayda deger bir dusunce, ideoloji yok hala. Ne zaman olacak diye beklemekteyim.

Continue reading

Neşe içinde hep bi hüzün..

İnsan gökyüzüne bakınca ne kadar hadsiz bir acizlik ve fakirlik içinde olduğunu hissedebiliyor. Gökyüzünü seyre daldığımızda karşılaştığımız azameti ne göz alabilir, ne beyin idrak edebilir. Gökyüzündeki bu muazzam büyüklükteki alemi bilim insanları ölçmekten vazgeçmiş, ölçüsüne sonsuz deyip işin içinden çıkmışlar.

Continue reading

Sevgili Günlük 4.2.1

Bu cuma akşamı diğer cuma akşamlarından biraz farklı oldu benim için. Yine akşam Istanbul’a gidecektim. Ama gitmeden önce bi yemek yiyeyim aynı zamanda yeni tanıştığım Sakaryalı birini de çağırayım yemeğe bi anlam katayım dedi. Bileti saat 7.00’e aldığım için işten sonra bi saat vaktim vardı. Onu evde oturarak geçireceğime zamanımı değerlendirmiş olurum. Uff yazarken bile sıkıldım, buraları fıtıfıtı geçelim..

Continue reading

Aglamaz olur muyuz?

Erkekler aglamaz diye kim demisse biraz daha yakina gelsin tartisalim. Aglar mi aglamaz mi diye. Bir erkek aglar hem de nasil aglar. Icten ice aglar, gozden yas akitmamak icin direnmeye calisarak aglar. Ama yasaran gozunden damla dusurmemekte kadindan daha mahirdir.

Continue reading